Lezing: Exoplaneten en de zoektocht naar buitenaards leven
15 januari 2027 20:00 -22:00
3822 NA Amersfoort.
Over de lezing:
Zijn wij alleen in het heelal?
Al eeuwenlang stellen mensen zich deze fascinerende vraag. Dankzij de spectaculaire ontdekking van vele exoplaneten weten we inmiddels dat planeten rond andere sterren heel gewoon zijn. Maar betekent dat ook dat er ergens anders leven bestaat? Tijdens deze inspirerende lezing neemt prof. dr. Ignas Snellen, wetenschappelijk directeur van de Leidse Sterrewacht en winnaar van de Spinozapremie, je mee naar de grenzen van de moderne sterrenkunde.
Je ontdekt:
hoe astronomen exoplaneten opsporen;
hoe we atmosferen van verre planeten kunnen onderzoeken;
waarom vloeibaar water zo belangrijk is voor leven;
welke plekken in ons eigen zonnestelsel kansrijk zijn voor eenvoudig leven;
en hoe nieuwe telescopen ons steeds dichter bij het beantwoorden van de vraag brengen: Zijn wij alleen in het heelal? Met behulp van indrukwekkende beelden en begrijpelijke uitleg laat Ignas Snellen zien hoe de zoektocht naar buitenaards leven is veranderd van sciencefiction naar serieuze wetenschap. Misschien beleven we in de komende decennia wel één van de grootste ontdekkingen uit de geschiedenis: het eerste bewijs van leven buiten de aarde.
Deze lezing is geschikt voor iedereen met interesse in sterrenkunde, ruimtevaart en wetenschap. Voorkennis is niet nodig.
Over de spreker
Prof. dr. Ignas Snellen is wetenschappelijk directeur van de Leidse Sterrewacht en wereldwijd bekend om zijn onderzoek naar exoplaneten. Hij ontwikkelde vernieuwende technieken om atmosferen van verre planeten te bestuderen en ontving in 2022 de Spinozapremie, de hoogste Nederlandse onderscheiding voor wetenschappelijk onderzoek.
Foto Credits: Illustration: Unsplash ( NASA and ESA; Science: NASA, ESA, and D. Sing (University of Exeter)
Praktische informatie:
Tijd: 20:00 uur (de zaal opent om 19:30 uur) tot 22:00 uur.
Aanmelden via Eventbrite Link
Tickets