plattegrond Landgoed Schothorst
huur ruimtes

U bent hier

Fotoalbum 30 jaar het CNME

In 2017 bestond het CNME op het landgoed Schothorst 30 jaar. De afgelopen jaren is er veel gebeurd. Samen met schoolkinderen, ouders, (buurt) bewoners, leerkrachten, vrijwilligers en groene organisaties werken we al 30 jaar aan natuur- en milieueducatie!

Hieronder kunt u foto’s bekijken. Zij geven een beeld van de ontwikkelingen en gebeurtenissen van de afgelopen 30 jaar. Klik op een foto om die te vergroten.

Bekijk het '30 jaar CNME' boekje.

De medewerkers van het eerste uur overleggen.

Wethouder Gerda Eerdmans onthult de kwaliteitsnormering voor een leskist.

De Groene Dag, een inmiddels jaarlijkse marktdag met diverse groene organisaties.

Uitzicht op Hoogland, voordat de wijk Kattenbroek gebouwd werd.

De varkensstal zoals deze was opgekocht.

Het voormalig labgebouw van de proefboerderij is gesloopt.

Onthulling van de zonnewijzer bij de officiële opening door de Commissaris van de Koningin, dhr. Beelaerts van Blokland.

De bouwtekeningen van de oude varkensstal tot CNME.

Sfeerbeeld van een tentoonstelling in het oude CNME gebouw.

In het oude CNME gebouw stonden diverse aquaria met de belangrijkste waterbiotopen uit de omgeving.

Bouw van het Middeleeuws boerderij startte in 1987.

Bouw van het Sibbehuis in 2001.

Les op de middeleeuws boerderij, graan malen voor je broodje.

Levende historie op het Middeleeuws erf.

Les in de schooltuin van CNME.

Natuureducatie voor volwassenen.

Natuureducatie voor kinderen.

Aanleg van een groen schoolplein met ouders en kinderen.

Aan het werk op het laboratorium in het CNME.

Dit laboratorium werd gebruikt door scholen en verenigingen.

Bij de brand is de gehele collectie opgezette dieren verloren gegaan. In de krant werd een oproep gedaan om opgezette dieren aan te leveren voor educatieve doeleinden. Inmiddels is de collectie aardig opgebouwd dankzij donaties van allerlei organisaties en bewoners..

Oud-medewerker van vormalig CNME bibliotheek bundelt vakbladen.

Om de padden en salamanders een “ontmoetingsruimte” te bieden werd als proef het moerasje ingericht.

Jaarlijks worden met vrijwilligers ter ondersteuning van de paddentrek de padden de weg overgezet, geteld en gecategoriseerd.

Jaarlijks worden de hazen geteld.

Een ‘vaste’ groep verzorgt buiten het groen rondom Het Groene Huis.

Groepen, bezoekers en scholen worden hartelijk ontvangen door een gastvrouw of een gastheer . Zij bemensen de balie en doen allerlei hand- en spandiensten.

Bedrijven komen ook graag een handje helpen, bijvoorbeeld via NLdoet of Matchpoint.

Op de foto stonden jarengeleden Galloways: een stier, koe en kalf. Zij hebben hun dienst als “grasmaaiers” bewezen. Inmiddels grazen alleen schapen en geiten in de weilanden

Vrijwilligers aan het wilgenknotten.

De thematuintjes voor Het Groene Huis worden aangelegd door leden van de sociale activering en vrijwilligers.

Moestuin bij middeleeuws erf wordt geschoffeld.

De ochtend na de brand in september 2010, het verwoeste CNME gebouw.

Alle medewerkers en vrijwilligers kwamen bij elkaar na de brand.

De bouw van Het Groene Huis.

De bouw van Het Groene Huis.

De bouw van Het Groene Huis.

De bouw van Het Groene Huis.

‘27 jaar geleden, in het voorjaar van 1990, hebben Ben en ik elkaar ontmoet op het milieucentrum. Ben bouwde tentoonstellingen en ik werkte in de bibliotheek. In de zomer werden we verliefd. Het was leuk om met zijn allen door de weilanden te lopen en vlinders te tellen. In 2006 zijn we getrouwd en we zijn nog steeds gelukkig samen.’ Ruth.

‘Ik heb zeker herinneringen aan het CNME van vroeger. Kwam er van tijd tot tijd met onze zoon. We wonen in Zielhorst en kan me de brand destijds nog goed herinneren. Wat vonden we dat jammer, dat zo'n mooi gebouw in vlammen opging. Gelukkig heb ik nog een paar mooie winterse plaatjes van het toenmalige gebouw.’ Groet Dorine

Het Groene Huis.